Lakeuden Palveluyhdistys ry

Koti meillä. Ota rohkeasti yhteyttä ja tule käymään talossa.

Mankilantie 6, 91800 TYRNÄVÄ
puh. (08) 5646 125 (tiedustelut, laskutus, vuokrasopimukset, kiinteistöasiat)
email: lakeus@lakeus.fi
henkilökohtaiset sähköpostiosoitteet: etunimi.sukunimi@lakeus.fi

Lakeuden Palveluyhdistys ry on voittoa tavoittelematon ja yleishyödyllinen yhdistys.

Toiminnanjohtaja
Tuula Mikkolanvaara
puh. (08) 5646 125, 044 5767 000
tuula.mikkolanvaara@lakeus.fi

Vanhustyön palvelut
Lepolan palvelutalo
Mankilantie 4
91800 TYRNÄVÄ
puh. 044 5767 002 Sarastus
044 5767 003 Viuhka
044 5767 005 Päivänkehrä
lepola@lakeus.fi

Palvelupäällikkö
Karoliina Mainio
puh. 044 5767 001
karoliina.mainio@lakeus.fi

Kehitysvammapalvelut
Mankilankartano
Mankilantie 3
91800 TYRNÄVÄ
puh. 044 5767 007 ohjaajat
mankilankartano@lakeus.fi

Palvelupäällikkö
Laura Suutari
puh. 044 5767 015
laura.suutari@lakeus.fi

Tilapäishoitovaraukset
Tiimivastaava
sh Maarit Hertteli
puh. 044 5767 008
maarit.hertteli@lakeus.fi

Peltolan palvelukeskus
Mankilantie 6
91800 TYRNÄVÄ

Työtoiminnan vastaava ohjaaja,
turvallisuuspäälllikkö
Mauri Hiltunen
puh. 044 5767 020
mauri.hiltunen@lakeus.fi

Työtoiminta
Anni-Maria Heikkilä
puh. 044 5767 011
anni-maria.heikkila@lakeus.fi

Viikarit -tilapäishoito
Mankilantie 6
91800 TYRNÄVÄ
puh. 044 5767 047 ohjaajat
viikarit@lakeus.fi
Varaukset: varaukset@lakeus.fi

Palvelupäällikkö
Minna Pudas
puh. 044 5767 044
minna.pudas@lakeus.fi

Lapsi- ja perhepalvelut
Mäntyrinne

Petäjäsuvannontie 3 D
91950 TEMMES

Palvelupäällikkö
Merja Hiltunen
puh. 044 5767 006
merja.hiltunen@lakeus.fi

Mäntyrinteen ohjaajat
puh. 044 5767 043 (24 h)
mantyrinne@lakeus.fi